Twój poradnik dla zdrowia

Demoty

Referat „Lasy w Polsce”

Zbliża się koniec semestru i walczę o jak najlepsze oceny z różnych przedmiotów. Pani z biologii dałam mi do napisania referat pod tytułem „Lasy w Polsce”. Na początku uznałam, że to „bułka z masłem” czyli łatwe zadanie, ale potem czas mijał, a ja nie mogłam się zabrać za napisanie tego referatu. Zdałam sobie sprawę, że tak zbiegu to nie mam żadnej merytorycznej wiedzy na temat „Lasy w Polsce”.


Muszę się odpowiednio do tego tematu…

Muszę się odpowiednio do tego tematu przygotować, pójść do biblioteki i poszukać literatury na ten temat. Co prawda w naszym podręczniku jest rozdział pod tym samym tytułem czyli „Lasy w Polsce”, ale nauczycielce pewnie chodziło o dodatkowy materiał, nie taki z podręcznika. Jutro mam lekcje biologii, a referat nawet nie rozpoczęty. Jestem zniechęcona, ale postanowiłam walczyć. Przeszukałam cały dom i znalazłam j książki z których mogę spróbować napisać referat. Najpierw zaczęłam czytać o lasach w Polsce.

lasy w polsce

Foto: pu.i.wp.pl

lasy w polsce

Foto: static.polskieradio.pl

Okazało się, że mamy jak…

Okazało się, że mamy jak na średnią europejską dużo lasów, to znaczy około 30 % powierzchni Polski. Lasy w Polsce to głownie lasy iglaste, zdecydowanie przeważa sosna. Po przeczytaniu napisałam referat. Gdy przyszłam na lekcję nauczycielka powiedziała, że najlepiej jak ona mnie przepyta z tego tematu, bo referat to każdy może sobie napisać, ale najważniejsza jest wiedza.


Horoskop - Skorpion

W pracy nie wszystkie Twoje plany powiodą się. Drobne niepowodzenia mogą powodować przejściowe załamania psychiczne. Staraj się jednak szybko z nich wydobyć. Mimo niepowodzeń nie zaniedbuj żadnych obowiązków.

Akcja Pajacyk

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>